Dział: Polecamy

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

STIHL CONNECTED – BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Jesteś użytkownikiem urządzeń do pielęgnacji zieleni? Zawodowo zarządzasz całą flotą maszyn? Specjalnie dla Ciebie opracowaliśmy nowoczesny system STIHL CONNECTED.

Czytaj więcej

Białe Certyfikaty dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Dlaczego warto o nie występować?

Białe Certyfikaty to potoczna nazwa świadectw efektywności energetycznej, przyznawanych przez Urząd Regulacji Energetycznej. Stanowią one potwierdzenie, że u inwestora zosłało zrealizowane przedsięwzięcie skutkujące określoną redukcją zużycia energii. Białe Certyfikaty mają prawa majątkowe i są przedmiotem obrotu na towarowej giełdzie energii (TGE).

Czytaj więcej

Odszkodowania: spółdzielnia odpowiada za stan boiska

W odniesieniu do ogólnych zasad odpowiedzialności, obejmujących odpowiedzialność za wyrządzone osobom trzecim szkody (odszkodowanie) oraz krzywdy (zadośćuczynienie) warto zwrócić uwagę na nieco starsze orzeczenie, w którym sąd stanowczo stanął po stronie poszkodowanego i zobowiązał spółdzielnię do zapłaty zadośćuczynienia i odszkodowania*.
*Orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Lublinie z 20 grudnia 2007 roku (sygn. akt: I ACa 707/07, opubl. LEX),

Czytaj więcej

Efektywne zarządzanie dostawą ciepła do budynku

Nie trzeba przekonywać jak ważna jest wysokość opłat za dostarczane media do budynku oraz zabezpieczenie ich dostaw. Muszą być dostosowane do poziomu zużycia i być zawsze dostępne na oczekiwanym poziomie.

Czytaj więcej

Jak sprostać wyzwaniom parkingowym na osiedlach? Z pomocą przychodzi polski ParkCash

Platforma parkingowa ParkCash to polski, wielokrotnie nagradzany startup, a przede wszystkim to nowoczesne i łatwe w obsłudze narzędzie, które służy między innymi do skutecznego zarządzania parkingami osiedlowymi.

Czytaj więcej

Ulga termomodernizacyjna robi furorę

W pierwszym roku obowiązywania podatkowej ulgi termomodernizacyjnej skorzystało z niej przeszło 207,4 tys. właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Czytaj więcej

Opłaty za ogrzewanie będą należne nawet przy zakręconych grzejnikach

W dniu 28 września 2020 roku Sąd Najwyższy w ramach dość młodej instytucji – skargi nadzwyczajnej – zajmował się sprawą zakończoną prawomocnym wyrokiem z 2017 roku, w którym wyłożył podstawy zasad, dla sporządzania tego środka zaskarżenia, a jednocześnie wyraził warte odnotowania stanowisko co do zasad rozliczania kosztów centralnego ogrzewania (sygn. I NSNc 51/19).

Czytaj więcej

Jaki podatek od nieruchomości zapłacą w 2021 r. mieszkańcy największych miast?

W 2020 r. koszty utrzymania mieszkania rosły w tempie przeszło dwukrotnie szybszym od inflacji. Wiele wskazuje na to, że także w 2021 r. wydatki związane z utrzymaniem mieszkania będą najszybciej rosnącą pozycją w budżetach domowych wielu polskich rodzin. Już wkrótce przeszło 9 mln z nich dostanie decyzję o podwyżce podatku od nieruchomości.

Czytaj więcej

Od 5 stycznia można składać wnioski o dodatek mieszkaniowy z dopłatą

Dodatek mieszkaniowy z dopłatą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 to nawet 1500 zł miesięcznie. Mogą na nią liczyć wyłącznie najemcy, także wolnorynkowi, których dochód spadł drastycznie z powodu pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej

Co można przechowywać w garażu wielostanowiskowym?

Jak wygląda kwestia przepisów w zakresie tego, co można przechowywać w garażu wielostanowiskowym? Analiza zagadnienia w odniesieniu do miejsc postojowych oraz komórek-boksów lokatorskich znajdujących się w hali wielostanowiskowej.

Czytaj więcej

Pożar w garażu podziemnym – na co może liczyć właściciel mieszkania?

Niemal wszyscy deweloperzy sprzedają lokale mieszkalne razem z miejscem postojowym. Coraz częściej wykupione przez lokatorów miejsce do parkowania własnego pojazdu znajduje się w garażu podziemnym – ze względu na ograniczoną powierzchnię całej inwestycji. Co jednak dzieje się w przypadku, gdy w garażu podziemnym wybuchnie pożar?

Czytaj więcej

Więcej za mniej! Nowy program ubezpieczeniowy dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych

Brak franszyz redukcyjnych i integralnych, ubezpieczanie budynków do wartości odtworzeniowej, bez uwzględnienia stopnia zużycia technicznego, uproszczona procedura likwidacji szkód z dedykowanym likwidatorem, jedne z najniższych na rynku składek ubezpieczeniowych, przy niezwykle szerokim zakresie ochrony ubezpieczeniowej, elastyczne sumy gwarancyjne, czy klauzula ASSISTANCE dla mieszkańców. To zalety programu
„Dom Pod Ochroną” najczęściej rekomendowanego przez kilkadziesiąt kancelarii brokerskich zrzeszonych w CONECTO BROKER, jednej z największych grup brokerskich w Polsce.
Do tego niemal cały proces przeprowadzany jest ONLINE. Krótko mówiąc: więcej, za mniej!

Czytaj więcej