Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

16 maja 2022

Jak zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić komunikację za pomocą modernizacji systemu domofonowego w budynku

0 232

Case study 

Istniejący budynek mieszkalny wymaga remontu ze względu na wiek oraz konieczność poprawy warunków bezpieczeństwa i standardu życia mieszkających w nim ludzi. Modernizacji wymaga również istniejąca instalacja domofonowa, zainstalowana wiele lat temu. Właściciel budynku uznał, że remont to najlepszy moment do modernizacji systemu domofonowego. Poszukiwane jest rozwiązanie dające możliwość modernizacji systemu bez ingerencji w istniejące okablowanie systemu, co zapewni oszczędności kosztów przy modernizacji systemu domofonów. Jednocześnie system ma umożliwiać zastosowanie wideodomofonów w lokalach.

Właściciel chce, żeby nowy system spełniał wymogi bezpieczeństwa dla osób starszych i niepełnosprawnych: stacja wejściowa musi być wyposażona w piktogramy dla osób niepełnosprawnych, panel wejściowy powinien być przejrzysty i intuicyjny w obsłudze, a wszystkie urządzenia powinny być również wyposażone w pętlę indukcyjną umożliwiającą współpracę z aparatami słuchowymi. Z kolei wejście do budynku i pomieszczeń ogólnodostępnych ma być możliwe za pomocą karty.

Ważnym kryterium wyboru systemu była możliwość komunikacji poprzez urządzenia mobilne typu smartfon, ze względu na to, że część najemców prowadzi usługi w wynajmowanych lokalach i wymaga stałej komunikacji z interesantami i kurierami nawet podczas nieobecności w lokalu.

Zastosowane rozwiązanie

Rozwiązania systemu GT firmy Aiphone przeznaczone są dla budynków wielorodzinnych. System wymaga 2 żyłowej instalacji dla systemu audio i 4 żyłowej instalacji dla systemu wideo, co pozwala na modernizację systemów domofonowych w większości istniejących budynków bez ingerencji w istniejące okablowanie budynku.

Modułowe panele wejściowe pozwalają na wybór rozwiązania zgodnie z potrzebami klienta, panel wyposażony w czytnik kontroli dostępu umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu dostępu dla mieszkańców.

System dokładnie odpowiadał potrzebom właściciela budynku, a zastosowane rozwiązania podniosły również standard bezpieczeństwa i komfort mieszkańców budynku. Wybierając system, który nie wymagał wymiany istniejącego okablowania, właściciele budynku uniknął znacznych kosztów pracy i uszkodzeń w lokalach.

 

KORZYŚCI:

 1. Wejście
 • Duży i intuicyjny panel wejściowy wyposażony w czytnik kontroli dostępu, kartotekę lokatorów oraz piktogramy ułatwiające obsługę osobom starszym i niepełnosprawnym.
   

 1. Mieszkanie
 • Zastosowanie systemu pracującego na istniejących przewodach przełożyło się na oszczędność kosztów, jak i czasu.
 • Modułowa stacja wejściowa pozwoliła na dopasowanie panelu wejściowego do elewacji istniejącego budynku.
 • Szeroka gama odbiorników wewnętrznych umożliwia najemcom wybór odbiornika dopasowanego do potrzeb i budżetu.
 • Zmodernizowany system poprawił bezpieczeństwo mieszkających w nim ludzi oraz wejścia do budynku, garażu i śmietników poprzez zastosowanie tej samej karty kontroli dostępu
   

 


Chcesz wiedzieć więcej na temat prezentowanego rozwiązania?

Zapraszamy do kontaktu!

www.h-it.pl | biuro@h-it.pl | +48 667 707 193
 

Przypisy