Dołącz do czytelników
Brak wyników

Poznaj czasopismo

Mieszkanie i Wspólnota

To jedyny na rynku miesięcznik, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania z zakresu m.in. ustawy o własności lokali, ustawy o gospodarce nieruchomościami, prawa spółdzielczego i przepisów finansowo=księgowych. Co miesiąc publikujemy 32 strony wyłącznie istotnych zagadnień dla właścicieli i zarządców nieruchomości, zarządów wspólnot mieszkaniowych oraz organów spółdzielni a także jasnych i zwięzłych komentarzy do orzeczeń sądowych.

Stałe działy

Aktualności

Przybliżamy najnowsze zmiany w przepisach oraz w uchwałach i decyzjach organów administracji państwowej i samorządowej uprawnionych do podejmowana decyzji w zakresie zagadnień nieruchomościowych, informujemy o projektowanych zmianach w prawie.

Orzecznictwo

Wyjaśniamy najnowsze wyroki sądów, wskazujemy jakie okoliczności i argumenty zadecydowały o wyniku postępowania, na jakie racje można się powołać przy rozpatrywaniu podobnych spraw.

Finanse

Podpowiadamy jak prowadzić księgowość oraz rozliczać nieruchomości wspólnot i spółdzielni, a także jak rozwiązywać zawiłe i niejednoznaczne kwestie rachunkowo-podatkowe.

Prawo

Przystępnie tłumaczymy niejednoznaczne zapisy ustaw i rozporządzeń oraz przekładamy je na język praktyki – w jakich sytuacjach, jakie rozwiązania można zastosować i jakie konsekwencje się z nimi wiążą.

Zarządzanie

Objaśniamy najbardziej niejednoznaczne kwestie z zakresu zarządzania nieruchomościami m.in.: zarządzanie nieruchomością wspólną, współpraca z dostawcami mediów, sporne sprawy w zakresie obsługi zebrań, podejmowania uchwał, konflikty z mieszkańcami i właścicielami itd.

Listy

Odpowiedzi ekspertów na pytania Czytelników. Nasi specjaliści jasno wyjaśnią każdy, nawet najbardziej skomplikowany problem.

Eksploatacja

Wskazujemy najskuteczniejsze rozwiązania dotyczące usuwania awarii i ich skutków, prowadzenia inwestycji, remontów i konserwacji, a także nadzorowania przeglądów technicznych oraz przygotowywania dokumentacji technicznej.

Znani specjaliści i praktycy

Wersja cyfrowa

Archiwum artykułów

Wersja cyfrowa to przede wszystkim bogaty zbiór archiwalnych wydań magazynu podany w przyjaznej formie, a także dostęp do aktualnych numerów czasopisma.

Łatwe wyszukiwanie treści

Słowa kluczowe oraz wyszukiwarka ułatwią Ci szybkie znalezienie artykułów i materiałów dotyczących interesujących Cię zagadnień.

Nieograniczony dostęp do materiałów

Dostęp do wersji elektronicznej magazynu masz w dowolnym miejscu, czasie i urządzeniu po zalogowaniu się na portal.

W każdym numerze znajdziesz:

 • Prawne wsparcie w praktyce – w każdym numerze omawiamy zmianujące się i niejednoznaczne przepisy prawa, rozstrzygamy wszystkie wątpliwości związane z realizacją obowiązków ustawowych, pokazujemy jak prowadzić dokumentację, aby nie budziła żadnych wątpliwości w toku kontroli.
 • Inspirujące wskazówki ekspertów – piszą dla nas doświadczeni praktycy, prawnicy, zarządcy, księgowi, specjaliści z uprawnieniami budowlanymi, dzięki temu czasopismo zawiera tylko praktyczne wskazówki, a każdy artykuł to gwarancja rzetelności i fachowych rekomendacji.
 • Porady dla zarządzających – w każdym numerze znajdują się materiały przygotowane w oparciu o realne problemy zgłaszane korespondencyjnie przez zarządców.
 • Praktyczne narzędzia – co miesiąc specjaliści przygotowują przykładowe rozwiązania problemów zarządców i właścicieli nieruchomości, schematy działania do wykorzystania "od ręki" w sytuacjach codziennych, trudnych i niestandardowych.

W kolejnym numerze M. IN.

 • Zmiany finasowania inwestycji mieszkaniowych, ochrony lokatorów oraz zasad dot. mieszkaniowego zasobu gminy
  W dniu 1 maja 2018 roku weszła w życie nowelizacja przepisów nowelizujących ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych oraz ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Wyjaśniamy, na czym w praktyce polegają wprowadzone zmiany i jakie znaczenie mają dla zarządzających oraz właścicieli różnego typu obiektów.
 • Przetargi w spółdzielniach mieszkaniowych
  Jakie są dobre praktyki w tym zakresie, jakie zapisy powinny znajdować się w statucie i regulaminie. Kto i w jakim trybie może kwestionować wyniki przetargu.
 • Umowa o remont, o czym należy pamiętać
  O jakich formalno-prawnych zagadnieniach warto pamiętać zlecając z ramienia wspólnoty, czy spółdzielni prace remontowo-modernizacyjne m. in.: czy i w jaki sposób sporządzić specyfikację prac, zakres umowy i zapisy umowne, których nie wolno zaniedbać (terminy i kary umowne, wynagrodzenie a zwiększenie zakresu prac wynikłe w toku robót lub wzrost cen materiałów), gwarancja i rękojmia dotyczące tych prac
 • Polityka rachunkowości z uwzględnieniem RODO
  Każda wspólnota czy spółdzielnia musi posiadać właściwie prowadzone i zabezpieczone archiwum faktur i innych dokumentów księgowych. Aby archiwizowane dokumenty mogły spełniać swoją rolę, muszą być przechowywane w sposób zapewniający ich trwałość. Szczególnie w świetle zmienionych przepisów RODO warunki przechowywania mają zagwarantować ochronę przed niedozwolonymi zmianami, nieupoważnionym rozpowszechnianiem, uszkodzeniem lub zniszczeniem.
 • Terminy kontroli obiektów placów zabaw, boisk oraz innych zewnętrznych kompleksów rekreacyjnych i sportowych
  W odniesieniu do będących w władaniu wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych placów zabaw i boisk . Na co należy zwracać uwagę przy bieżącej kontroli i nadzorze nad tymi, szczególnie intensywnie eksploatowanymi z uwagi na okres wakacyjny, obiektami.

Wybierz swoją wersję prenumeraty

Ekonomiczna

Cena roczna

329 zł netto

345,45 zł brutto
+ koszty wysyłki: 49 zł netto / 60,27 zł brutto

 • Roczna prenumerata "Mieszkanie i Wspólnota" (wersja papierowa)
 • Dostęp do aktualnego wydania on-line.
 • Zniżki w prestiżowych konferencjach organizowanych przez Redakcję.
 • Roczny dostęp do pełnego archiwum czasopisma w wersji elektronicznej (www.mieszkanie-i-wspolnota.pl)

Nowość

Online

Cena roczna

429 zł netto

527,67 zł brutto

 • Roczny dostęp do pełnego archiwum czasopisma w wersji elektronicznej (www.mieszkanie-i-wspolnota.pl)
 • Dostęp do aktualnego wydania on-line.
 • Zniżki w prestiżowych konferencjach organizowanych przez Redakcję.
 • Roczna prenumerata "Mieszkanie i Wspólnota" (wersja papierowa)

Najczęściej wybierana

Optymalna

Cena roczna

449 zł netto

493,05 zł brutto
+ koszty wysyłki: 49 zł netto / 60,27 zł brutto

 • Roczna prenumerata "Mieszkanie i Wspólnota" (wersja papierowa)
 • Roczny dostęp do pełnego archiwum czasopisma w wersji elektronicznej (www.mieszkanie-i-wspolnota.pl)
 • Dostęp do aktualnego wydania on-line.
 • Zniżki w prestiżowych konferencjach organizowanych przez Redakcję.