Dołącz do czytelników
Brak wyników

Poznaj czasopismo

Mieszkanie i Wspólnota

To jedyny na rynku miesięcznik, w którym znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania z zakresu m.in. ustawy o własności lokali, ustawy o gospodarce nieruchomościami, prawa spółdzielczego i przepisów finansowo-księgowych. Co miesiąc publikujemy 48 stron wyłącznie istotnych zagadnień dla właścicieli i zarządców nieruchomości, zarządów wspólnot mieszkaniowych oraz organów spółdzielni a także jasnych i zwięzłych komentarzy do orzeczeń sądowych.

Stałe działy

Aktualności

Przybliżamy najnowsze zmiany w przepisach oraz w uchwałach i decyzjach organów administracji państwowej i samorządowej uprawnionych do podejmowana decyzji w zakresie zagadnień nieruchomościowych, informujemy o projektowanych zmianach w prawie.

Orzecznictwo

Wyjaśniamy najnowsze wyroki sądów, wskazujemy jakie okoliczności i argumenty zadecydowały o wyniku postępowania, na jakie racje można się powołać przy rozpatrywaniu podobnych spraw.

Finanse

Podpowiadamy jak prowadzić księgowość oraz rozliczać nieruchomości wspólnot i spółdzielni, a także jak rozwiązywać zawiłe i niejednoznaczne kwestie rachunkowo-podatkowe.

Prawo

Przystępnie tłumaczymy niejednoznaczne zapisy ustaw i rozporządzeń oraz przekładamy je na język praktyki – w jakich sytuacjach, jakie rozwiązania można zastosować i jakie konsekwencje się z nimi wiążą.

Zarządzanie

Objaśniamy najbardziej niejednoznaczne kwestie z zakresu zarządzania nieruchomościami m.in.: zarządzanie nieruchomością wspólną, współpraca z dostawcami mediów, sporne sprawy w zakresie obsługi zebrań, podejmowania uchwał, konflikty z mieszkańcami i właścicielami itd.

Listy

Odpowiedzi ekspertów na pytania Czytelników. Nasi specjaliści jasno wyjaśnią każdy, nawet najbardziej skomplikowany problem.

Eksploatacja

Wskazujemy najskuteczniejsze rozwiązania dotyczące usuwania awarii i ich skutków, prowadzenia inwestycji, remontów i konserwacji, a także nadzorowania przeglądów technicznych oraz przygotowywania dokumentacji technicznej.

Znani specjaliści i praktycy

Wersja cyfrowa

Archiwum artykułów

Wersja cyfrowa to przede wszystkim bogaty zbiór archiwalnych wydań magazynu podany w przyjaznej formie, a także dostęp do aktualnych numerów czasopisma.

Łatwe wyszukiwanie treści

Słowa kluczowe oraz wyszukiwarka ułatwią Ci szybkie znalezienie artykułów i materiałów dotyczących interesujących Cię zagadnień.

Nieograniczony dostęp do materiałów

Dostęp do wersji elektronicznej magazynu masz w dowolnym miejscu, czasie i urządzeniu po zalogowaniu się na portal.

W każdym numerze znajdziesz:

  • Prawne wsparcie w praktyce – w każdym numerze omawiamy zmianujące się i niejednoznaczne przepisy prawa, rozstrzygamy wszystkie wątpliwości związane z realizacją obowiązków ustawowych, pokazujemy jak prowadzić dokumentację, aby nie budziła żadnych wątpliwości w toku kontroli.
  • Inspirujące wskazówki ekspertów – piszą dla nas doświadczeni praktycy, prawnicy, zarządcy, księgowi, specjaliści z uprawnieniami budowlanymi, dzięki temu czasopismo zawiera tylko praktyczne wskazówki, a każdy artykuł to gwarancja rzetelności i fachowych rekomendacji.
  • Porady dla zarządzających – w każdym numerze znajdują się materiały przygotowane w oparciu o realne problemy zgłaszane korespondencyjnie przez zarządców.
  • Praktyczne narzędzia – co miesiąc specjaliści przygotowują przykładowe rozwiązania problemów zarządców i właścicieli nieruchomości, schematy działania do wykorzystania "od ręki" w sytuacjach codziennych, trudnych i niestandardowych.

W najnowszym numerze m.in.:

  • Legitymacja spółdzielni do żądania sprzedaży lokalu z uwagi na zadłużenie
  • Zaskarżenie rozliczenia kosztów ogrzewania lokalu w spółdzielni mieszkaniowej
  • Sprzedaż mieszkania po adaptacji strychu – zwolnienie od podatku dochodowego
  • Uchwała o sprzedaży części nieruchomości wspólnej
  • Zaświadczenie o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności