Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat tygodnia

5 października 2021

Procesy w zarządzaniu nieruchomościami oparte na technologii
Co zwiastuje nadchodzące zmiany ?

0 836

Technologia staje się kluczowym aktywem i wkracza na rynek zarządców coraz szerzej. Wynika to przede wszystkim ze zmiany oczekiwań mieszkańców, którzy są przyzwyczajani do coraz szerszego wykorzystania urządzeń mobilnych i Internetu do kontaktu z dostawcami usług począwszy od rynku bankowego po sklepy internetowe, w których dokonywane są zakupy.

Wg raportu NetB@nk opublikowanego przez Związek Banków Polskich, ilość klientów logujących się miesięcznie do serwisów bankowości elektronicznej osiągnęła liczbę 20 mln osób. To świadczy o tym, że już ponad połowa Polaków korzysta z bankowości dostępnej przez Internet.

POLECAMY

Podobnie jest jeśli chodzi o osoby korzystające ze sklepów internetowych.  "W 2020 roku ponad 17,6 mln osób w wieku 16–74 lata (60,9 proc. populacji) dokonywało zakupów przez Internet. W latach 2016–2020 systematycznie wzrastał odsetek osób zamawiających lub kupujących w sieci; w okresie tym zwiększył się on o 19,0 pkt proc." podał GUS.

Powyższe dane pokazują, że oczekiwania do dostarczenia nowoczesnych narzędzi internetowych ze strony klientów (a w przypadku zarządców - mieszkańców) będzie rosła z roku na rok. Oznacza to również,  że podnoszony często argument, iż osoby po 60 roku życia są mniej aktywne w Internecie, staje się powoli przeszłością.

Powyższe statystyki są wyraźnym sygnałem dla rynku zarządów, w którą stronę będą zmierzały oczekiwania mieszkańców.

Jak można zareagować na nadchodzące zmiany ?

Wydaje się, że udostępnienie narzędzi internetowych dostosowanych do urządzeń mobilnych, pozwalających na wysoki standard obsługi zarówno zarządów wspólnot jak i mieszkańców będzie koniecznością, przed którą staną Zarządcy nieruchomości w najbliższym czasie.  Dzisiaj wykorzystywane przez zarządców systemy, są w większości oparte na rozwiązaniach „stacjonarnych”, powstałych często kilkanaście lat temu, a wprowadzane aktualizacje tylko dostosowują system do wymogów prawnych i nie dają Zarządcom szansy na skok technologiczny jaki nastąpił już na innych rynkach, bardziej rozwiniętych technologicznie. 

Dziś niemal każdy Zarządca poddawany jest rosnącej presji cenowej ze strony swoich Klientów i staje przed koniecznością znalezienia takich rozwiązań, które pozwolą na sprostanie oczekiwaniom mieszkańców przy jednoczesnym poszukiwaniu możliwości zwiększenia efektywności swojej organizacji.

Branże, które poddane są presji cenowej a przeszły już zmianę, dokonały tego poprzez wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych w swoich organizacjach. Wdrożenie właśnie takich narzędzi u Zarządców,  pozwoli na skuteczne wyeliminowanie wielu manualnych czynności i oszczędność czasu, a jednocześnie spowoduje, że będą nadążały za stale rosnącymi oczekiwaniami mieszkańców i zarządów wspólnot.

To wyzwanie dla rynku Zarządców na kolejne lata.  

Na rynku systemów informatycznych dedykowanych dla zarządców są już dostępne rozwiązania, które odpowiadają na wyzwania przed którymi stają Zarządcy.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań informatycznych odpowiadających na oczekiwania  Zarządców i mieszkańców, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań jest system Weles 3.

Weles 3 to sprawdzony system,  w którym obsługiwane jest już ponad 10 000 wspólnot mieszkaniowych. Popularność tego rozwiązania stale wzrasta, czego dowodem jest fakt, że tylko w ciągu ostatniego roku ponad 3000 wspólnot zmieniło swoje systemy na Weles 3.

Czas na zmiany 
 

Dlaczego Weles 3

Oparty na ponad 20 letnim doświadczeniu twórców system Weles 3 był tworzony z myślą o organizacji zarządcy. Zaimplementowane mechanizmy automatyzujące procesy, znacznie redukują prace manualne, a stworzone kontrole wewnętrze nastawione są na pomoc pracownikom zarządcy w minimalizacji potencjalnych błędów i pomyłek.

W Weles 3 jest możliwy do zaimplementowania proces obsługi operacyjnej po stronie zarządcy, który wraz z posiadanymi funkcjonalnościami zdecydowanie przyspiesza pracę użytkowników i eliminuje zbędne czynności wykonywane dzisiaj w sposób manualny nawet o 30%.

Potwierdzeniem idei o pomocy w efektywnym prowadzeniu zarządcy jaka przyświeca Weles 3 jest fakt, że wszystkie funkcje w systemie są dostępne dla każdego Klienta.

Pełna funkcjonalność dostępna dla wszystkich -  „To co robimy wykonujemy po to, aby nasi Klienci mogli poprawiać działanie swoich organizacji. Nie chcemy ograniczać Zarządców w wykorzystywaniu funkcji w systemie, które są im potrzebne, dlatego też nie dzielimy naszego systemu na płatne moduły, a umożliwiamy korzystanie każdemu klientowi z funkcji których potrzebuje” – Michał Ziemski właściciel Weles sp. z o.o.

Podczas podejmowania decyzji o zmianie systemu często pojawia się wątek,  że na takie nowoczesne rozwiązania potrzebne są inwestycje, a na to nie stać zarządców ze względu na spadające marże. Tutaj odpowiedzią na te obawy jest formuła abonamentowa w jakiej jest dostępny system Weles 3.

Niewielka opłata wdrożeniowa i abonament zamiast wysokich kosztów zakupu licencji ma wiele zalet. Przede wszystkim ogranicza inwestycje po stronie zarządcy przy zmianie systemu i nie powoduje, że Zarządca musi dokonać znacznych inwestycji ze środków własnych. Dodatkowo od razu  po wdrożeniu Zarządca otrzymuje szereg funkcji dzięki którym, może ograniczyć wiele prac manualnych w swojej firmie. To z kolei przekłada się na ograniczenie kosztów obsługi wspólnoty, a w konsekwencji prowadzi do wzrostu konkurencyjności zarządcy na rynku.

Każdy Zarządca korzystając z Weles 3 dostaje dostęp do wielu funkcji wspomagających efektywną pracę w organizacji.  Poniżej zostały wymienione tylko niektóre funkcje dostępne dla klientów Weles 3 :

 • Automatyczne księgowanie wyciągów
 • Podpowiadanie księgowań cyklicznych
 • Elektroniczny obieg dokumentów i OCR
 • Kontrola stanów liczników
 • Organizacja i przeprowadzenie głosowań online
 • Obsługa zgłoszeń od mieszkańców
 • Wysyłanie maili i SMS z systemu
 • Wysyłanie listów bez wizyty na poczcie

Pełny zakres funkcji dostępnych w Weles 3 można znaleźć na stronie doc.weles3.pl
 


Weles 3 to:

 • Kompleksowy system dla Zarządców nieruchomości dostępny Online.
 • W ramach abonamentu Zarządca otrzymuje pełny zakres usług:
 • Dostęp do systemu Weles 3 wraz z panelem mieszkańca Tomojdom.pl
 • Bieżące aktualizacje systemu
 • Serwer plus zapewniony backup systemu
 • Nielimitowany ilość zapytań do serwisu
 • Nieograniczoną liczbę stanowisk pracy

Weles 3 to w pełni online system dla Zarządców nieruchomości.

Specjalnie dla czytelników Mieszkanie i Wspólnota do końca roku 2021,  15% zniżki na wdrożenie. Zapraszamy poprzez formularz dostępny tutaj

Zobacz nasz nowy portal dla mieszkańców tomojdom.pl

 

Przypisy