VULCAN - rozumna ochrona przed kamieniem i rdzą

Temat tygodnia

Czy przeżyłeś kiedyś wymianę rur w twoim bloku?

To doświadczenie jest udziałem bardzo wielu z nas, którzy mieszkają w blokach wielorodzinnych.

Rury, o których istnieniu ledwo wiedzieliśmy, dopóki woda wypływała z kranu uległy zatkaniu krystalicznym osadem, który nazywamy „kamieniem”. Dlatego obiorcy z wyższych kondygnacji stracili  możliwość nieskrępowanego korzystania z tego medium. Woda w ich kranach miała coraz niższe  ciśnienie, aż w końcu zwykły prysznic, czy napełnienie wanny stały się zadaniem trudnym do zrealizowania.
 


Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest wymiana rur na nowe.

A więc prucie ścian i sufitów, pył, brud, hałas, obcy ludzie w domu i pewien czas w ogóle bez bieżącej  wody. Ale to nie koniec przyjemności. Gdy wyjdą już fachowcy i woda popłynie żywym strumieniem
z naszych kranów coś trzeba będzie zrobić ze zrujnowanymi łazienkami i kuchniami, bo przecież  fachowcy nie oszczędzą niczego.

Podsumujmy: wymiana rur w dużym bloku to wydatek nawet kilkuset tysięcy złotych.

A później każdy ze szczęśliwych mieszkańców musi wydać od kilku do kilkudziesięciu tysięcy na doprowadzenie łazienek i kuchni do stanu używalności i względnego komfortu.

Oba rachunki zapłacimy my, mieszkańcy, raz jako wspólnota a drugi raz osobiście.
 

Czemu tak się dzieje?

Bo w wodzie są związki wapnia. To powszechnie spotykany pierwiastek w skorupie ziem. Składnik  pancerzy i muszli skorupiaków, budulec szkieletów zwierząt i ludzi.

Pierwiastek niesłychanie biologicznie aktywny i ważny.

Zawartość wapnia w wodzie jest bardzo ważna. Jeśli wapnia w wodzie jest wystarczająco dużo - nasze organizmy mogą ten wapń przyswajać. Jeśli jest go natomiast mało - taka uboga w wapń woda  wypłukuje ten pierwiastek z naszego organizmu i zapadamy na różne ciężkie choroby.

Kiedy chorujemy - zaleca się nam wyjazd do uzdrowiska i picie wody mineralnej – wody zawierającej  bardzo dużo wapnia, magnezu i innych substancji.

Niestety wapń w naszej wodzie użytkowej powoduje wyżej opisane problemy. Rozpuszczony w wodzie wodorowęglan wapnia bardzo łatwo przekształca się w nierozpuszczalny węglan.

Reakcję tą przedstawia równanie poniżej:

Jak widać reakcja jest teoretycznie odwracalna, ale nie w naszych rurach. Są momenty gdy woda np. stygnie i osad krystalizuje – w tym momencie odkręcamy kurek i powodujemy napływ świeżej, naładowanej wapniem wody i proces się powtarza.

Proces ten jest powolny, ale nieustanny i po latach prowadzi do zatkania rur i konieczności ich wymiany. W międzyczasie będziemy świadkami innych niekorzystnych zjawisk. Na przykład po awarii wodociągowej – uderzenie hydrauliczne odkręconej wody odrywa ze ścian rur sporo osadu, który może skutecznie zablokować głowice w naszych bateriach i sitka na przyłączach urządzeń( pralki, zmywarki).
 


Co robić?

Naturalną podpowiedzią jest: pozbyć się wapnia z wody!

Niestety, urządzenia do zmiękczania wody generują spore koszty:

  • trzeba zakupić urządzenie
  • trzeba zapewnić nadzór – kilka razy w tygodniu warto sprawdzić stan urządzenia
  • trzeba zapewnić stałe dostawy soli pastylkowanej
  • trzeba zapłacić za przeglądy okresowe
     

W rezultacie, owszem woda nie będzie zarastała rur, ale:

  • woda bez wapnia i z dużą dawką sodu jest niezdrowa i niesmaczna
  • pamiętaj, że ta cała sól, którą wrzucasz do urządzenia w rezultacie trafi do ścieków, a z nimi trafi do naszego środowiska naturalnego, zmieniając skład wód gruntowych.
     

Więc czy warto zmiękczać wodę tym sposobem? Raczej nie.

VULCAN TO ZUPEŁNIE COŚ INNEGO

Elektroniczna technologia, która nie zmieniając składu wody, nie ingerując do wnętrza rurociągu inaczej, niż  tylko polem elektrycznym, zmienia sposób krystalizacji węglanu wapnia na taki, który  nie zarasta rur. Minerały zostają w wodzie, rury, grzałki, wymienniki ciepła pozostają czyste i nie ma żadnych środowiskowych szkód czy zmian.

VULCAN zapewni nam czyste rury bez zmiany składu wody i bez wpływu na środowisko.

VULCAN usprawni pracę wymienników ciepła, grzałek, urządzeń  domowych.

VULCAN sprawi, że zużyjesz mniej czasu i preparatów chemicznych na sprzątanie łazienek i kuchni

VULCAN kosztuje tylko tyle, ile zapłacimy za urządzenie.

Koszty montażu: ZERO

Koszty nadzoru, serwisu, przeglądów, odczynników: ZERO

Koszty środowiskowe: ZERO.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszam na strony: www.vulcan-poland.com, www.vulcan.info.pl, www.cwt-vulcan.com.

Urządzenia VULCAN zapewnią właściwą pracę Twojej instalacji wodociągowej .

W budynkach mieszkalnych VULCAN przynosi korzyści zarówno długodystansowe( rzadsze awarie urządzeń, niepotrzebne wymiany rur) jak i korzyści, które odczują lokatorzy niemal natychmiast:
woda wysychając nie pozostawia tyle osadu co zwykle, czyli łatwiej i szybciej posprzątamy łazienkę
i kuchnię. Osoby z wrażliwą skórą, alergicy odczują ulgę  bo  woda  będzie  wyraźnie  bardziej  miękka  w  kontakcie ze skórą  i włosami .Lepiej będą działać zmywarki, pralki, kostkarki …

W biznesie hotelowym manager zauważy mniejsze zużycie środków czyszczących i myjących.

W gastronomii utrzymanie higieny jest niemniej ważne, łatwiejsze sprzątanie to duży plus; ale dochodzi do tego zupełnie inna praca urządzeń gastronomicznych jak bemary, zmywarki, kostkarki, separatory tłuszczu – wszystkie te urządzenia będą pracowały lepiej, i będą wymagały  mniejszej uwagi i rzadszych przeglądów.

Pralnie zaoszczędzą środki piorące i odczynniki chroniące przed kamieniem( typu CALGON).

Kluby fitness i ośrodki spa - tam woda nie będzie już sprawiała tylu problemów: czyste sitka natryskowe, mniej problemów z drogimi urządzeniami do sauny, czyste filtry, mniej osadów na kabinach i ceramice.

Centra handlowe i biurowe poza normalną instalacją wodociągową wykorzystują wodę także do klimatyzowania swoich obiektów. VULCAN drastycznie wydłuża i usprawnia działanie wież  ziębniczych. Tworzący się na wymiennikach ciepła kamień zwykle trzeba usuwać z dużym nakładem  sił i środków. Po zastosowaniu technologii VULCAN resursy miedzy przeglądami wydłużają się nawet  kilkukrotnie, a proces czyszczenia wymienników z osadów jest łatwy i szybki: wystarczy ostry  strumień wody z myjki ciśnieniowej.

Korzyści i pola zastosowań można wymieniać i mnożyć.

Jedno jest pewne: urządzenia VULAN stworzone do ucywilizowania wody są warte swojej ceny.

VULCAN - woda taka, jaka być powinna.

film produktowy : https://youtu.be/SgCflpxp4eU

filmowa instrukcja instalacji : https://youtu.be/7NIRLPwUunQ 


Galeria zdjęć


 

Przypisy