Autor: Informacja prasowa

     

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Obawiasz się problemów z zakupem domu lub mieszkania? Sprawdź, kiedy Deweloperski Fundusz Gwarancyjny zagwarantuje zwrot pieniędzy.

Kupujesz mieszkanie lub dom z rynku pierwotnego i masz obawy, czy wszystko pójdzie z zgodnie z planem? Na szczęście nie musisz być specjalistą od budownictwa ani weryfikować kondycji finansowej deweloperów, gdyż od kilku miesięcy nabywców chroni Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. W ściśle określonych prawem sytuacjach możesz odzyskać całość wpłaconych wcześniej na budowę środków.

Czytaj więcej

Niezbędnik szczęścia, czyli przepis na okolicę marzeń Raport Otodom i ThinkCo „Szczęśliwy Dom. Okolica Bliska Sercu”

Lubimy swoją najbliższą okolicę – ponad 61% Polaków czuje się szczęśliwa w swoim sąsiedztwie. Nasze samopoczucie na co dzień poprawia bliskość natury (32,3%) oraz co ciekawe sklepów (29%). Czy istnieje jeden przepis na idealną okolicę, która spełni oczekiwania wszystkich mieszkańców? Po przeanalizowaniu szczęścia w miastach i dzielnicach, Otodom i ThinkCo biorą na tapet najbliższą okolicę i odkrywają zaskakujące wnioski.

Czytaj więcej

Ile mieszkań za kredyt bez wkładu własnego?

Czy czas działa na korzyść czy niekorzyść tych, którzy chcieliby kupić mieszkanie za kredyt z gwarantowanym przez państwo wkładem własnym? Portal GetHome.pl sprawdził, jak w największych miastach zmienia się oferta lokali, spełniających kryteria cenowe programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”.

Czytaj więcej

Znacznie mniejsze zainteresowanie mieszkaniami – II kwartał 2022 r. na rynku mieszkaniowym

W II kwartale br. na sześciu największych rynkach[1] sprzedano łącznie 9,2 tys. nowych mieszkań, czyli o 11,7% mniej niż w poprzednim kwartale i aż o 53% mniej niż w analogicznym okresie w 2021 r. Spadek sprzedaży jest przede wszystkim wynikiem wyższego oprocentowania kredytów hipotecznych i zaostrzenia zasad oceny zdolności kredytowej. Jak pokazuje raport JLL podsumowujący miniony kwartał, pomimo zmniejszonego zainteresowania zakupem, ceny mieszkań nadal rosły.

Czytaj więcej

Jak mieszka się w Polsce?

Pod koniec 2021 r. w Polsce istniało 15,3  mln lokali mieszkalnych, co oznacza, że liczba mieszkań przewyższa liczbę gospodarstw domowych o ok. 600 tys[1] .

Czytaj więcej

Czy zeroemisyjny transport w Polsce od 2035 roku jest możliwy?

O zeroemisyjności mówi się dzisiaj dużo i w odniesieniu do różnych gałęzi biznesu, w tym do transportu. Jak sytuacja wygląda w Polsce? Jak rozwija się elektromobilność, jakie wyzwania przed nią stoją i co hamuje jej rozwój? O ekologicznym transporcie w programie E.ON Talks rozmawiali Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz Mariola Pasierowska, koordynatorka sprzedaży w E.ON Polska. Jakie wnioski płyną z tej rozmowy?

Czytaj więcej

Ruszył pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy

96 pojazdów – tyle pomieści pierwszy w Polsce automatyczny, podziemny system do przechowywania rowerów funkcjonujący już w warszawskiej Fabryce Norblina. Za jego realizację odpowiada hiszpańska firma MA-SISTEMAS, która ma na swoim koncie podobne projekty m.in. w Hiszpanii, Szwajcarii, Singapurze czy Izraelu.

Czytaj więcej

Czy osiedla bez miejsc garażowych mają sens?

Nowo wybudowany budynek wielorodzinny bez garażu podziemnego lub miejsca parkingowego może wydawać się czymś abstrakcyjnym, trudnym do wyobrażenia. Dotychczas – kupując mieszkanie z rynku pierwotnego – obowiązkiem dewelopera było zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych dla samochodów. Jednak niedawno zauważono, że w – wchodzącym w życie w wrześniu br. – rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie zabrakło paragrafu 18 związanego z miejscami postojowymi.

Czytaj więcej