Dołącz do czytelników
Brak wyników

Otwarty dostęp

23 kwietnia 2020

Brak dostępu do sieci gazu ziemnego lub ciepła systemowego to nie dramat.  Jest alternatywa – instalacja zasilana gazem płynnym.

79

Zarządzasz budynkami wielorodzinnymi lub osiedlem domków jednorodzinnych, a może planujesz nowe inwestycje przeznaczone pod budownictwo jedno i wielorodzinne? Obecnie nie masz możliwości podłączenia gazu z sieci lub skorzystania z miejskiej ciepłowni? Jest na to rada – zastosuj ogrzewanie gazem płynnym. Sieć gazowa LPG pozwala ogrzać nawet całe osiedle, a dodatkowo służy do podgrzania wody użytkowej i jako źródło zasilania kuchenek gazowych.

Rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy nowych inwestycjach i w budynkach, gdzie należy wymienić przestarzałe systemy grzewcze. Zbiornik lub park zbiornikowy na paliwo (zbiorniki naziemne lub podziemne) jest montowany poza budynkiem, na wydzielonej części działki, więc nie ma potrzeby wyodrębniania pomieszczeń na kotłownię i  składowanie opału. Ponadto sieć gazowa LPG jest wykonana w takim standardzie, że w przyszłości może służyć do odbioru gazu ziemnego bez konieczności modernizacji instalacji. Zalet instalacji na gaz płynny jest więcej. Jedno jest pewne - na rozwiązaniu skorzystają wszyscy: deweloperzy, zarządcy, a przede wszystkim mieszkańcy osiedla.

Komfort

Instalacja LPG jest gotowa do użytkowania w każdej chwili. Mieszkańcy lokalu mogą włączać ogrzewanie o dowolnej porze roku, niezależnie od pozostałych lokatorów, mogą również indywidualnie regulować temperaturę w pomieszczeniach.

Bezobsługowość

Dzięki telemetrii, czyli zdalnemu monitoringowi zużycia gazu, instalacja zbiornikowa na gaz płynny jest bezobsługowa. Każdy dom lub mieszkanie są wyposażone w gazomierze ze zdalnym odczytem. To pozwala na monitorowanie przez GASPOL zużycia gazu i poziomu napełnienia zbiorników. Mieszkańcy nie muszą się martwić o dostawy gazu, a zarządcy o rozliczenia z klientami.

Przejrzyste i wygodne rozliczenia

GASPOL wystawia co miesiąc fakturę za rzeczywiste zużycie gazu oddzielnie dla każdego lokalu i rozlicza się bezpośrednio z mieszkańcami. Cena gazu jest stała - GASPOL gwarantuje cenę rozliczeniową dla odbiorcy na z góry ustalony okres. Rozliczenia, zużycie gazu i płatności można sprawdzać na bieżąco w portalu klienta GASPOLU.

Bezpieczeństwo

Spalanie gazu płynnego nie powoduje emisji do powietrza toksycznych substancji chemicznych i zadymienia w sezonie grzewczym, jak ma to miejsce w przypadku spalania paliw stałych, takich jak węgiel, ekogroszek czy drewno. Ponadto GASPOL zapewnia 24-godzinny serwis instalacji.

Sieć LPG daje możliwość budowania w lokalizacjach bez dostępu do sieci gazu ziemnego i w związku z tym pozyskiwania tańszych gruntów. W przypadkach modernizowanych coraz częściej pojawiają się możliwości dofinansowania lub atrakcyjnego kredytowania zmiany źródła energii na bardziej efektywne i ekologiczne.

Każda sieć gazowa LPG wykonywana przez GASPOL jest „skrojona na miarę” – jak u dobrego krawca. Zaangażowanie inwestora jest ograniczone do minimum. Budowa sieci gazowej zasilanej gazem płynnym może być realizowana w etapach - zgodnie z potrzebami i harmonogramem inwestora.

GASPOL S.A. al. Jana Pawła II 80 00-175 Warszawa

tel. +48 606 800 400
e-mail: infolinia@gaspol.pl
www.gaspol.pl

Przypisy